Panasonic Electronic Components ERJ-PA3F1691V
ERJ-PA3F1691V picture photo
Mfg. Part Number
ERJ-PA3F1691V
Brief Description
RES SMD 1.69K OHM 1% 1/4W 0603
Datasheet Download
ERJ-PA3F1691V.pdf
Availability of ERJ-PA3F1691V
QUANTITY
ERJ-PA3F1691V Order Process
Ship out your order
Specifications of ERJ-PA3F1691V
Internal Part NumberEIS-ERJ-PA3F1691V
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)1.69k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.018" (0.45mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERJ-PA3F1691V
Related LinksERJ-PA, ERJ-PA3F1691V Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERJ-PA3F1691V Details Description
Related parts for ERJ-PA3F1691V
IDC CABLE - MDM26H/MC26M/X datasheet.pdf
IC RESET MONITOR 2.93V SOT23A-5 datasheet.pdf
RES CERM WW 5W 150 OHM 1% datasheet.pdf
CABINET STEEL 24X31X72 GREY datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 75W datasheet.pdf
BNC PATCH CORD RG-58 180" datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON DPDT 0.4VA 28V datasheet.pdf
IC OPAMP GP LN DUAL 8TSSOP datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X10MM L-TAB T412 datasheet.pdf
EVAL BOARD TRIPLE CAP LDO datasheet.pdf
RES SMD 26.7 OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf