Panasonic Electronic Components ERJ-PA3F2152V
ERJ-PA3F2152V picture photo
Mfg. Part Number
ERJ-PA3F2152V
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 21.5K OHM 1% 1/4W 0603
Datasheet Download
ERJ-PA3F2152V.pdf
Availability of ERJ-PA3F2152V
QUANTITY
ERJ-PA3F2152V Order Process
Ship out your order
Specifications of ERJ-PA3F2152V
Internal Part NumberEIS-ERJ-PA3F2152V
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Featured ProductHot New Technologies
Standard Package5,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesERJ
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)21.5k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.018" (0.45mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERJ-PA3F2152V
Related LinksERJ-PA, ERJ-PA3F2152V Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERJ-PA3F2152V Details Description
Related parts for ERJ-PA3F2152V
IC D/A CONV 12BIT PARALLEL20SOIC datasheet.pdf
IC MMIC SWITCH LAN DPDT QFN12 datasheet.pdf
CIR BRKR THRM 5A 250VAC 50VDC datasheet.pdf
RES 76.8 OHM 0.4W 1% AXIAL datasheet.pdf
IC GATE OR/NOR 4INP 3.3/5V 8-DFN datasheet.pdf
FUSE INDUST 8A 690V CLASS GG datasheet.pdf
RES 9.216K OHM 1/2W 0.05% RADIAL datasheet.pdf
CONN EDGE DUAL .100 52POS datasheet.pdf
IC OSC VCXO QD FREQ 10CLCC datasheet.pdf
CONN RCPT 12POS JAM NUT SKT datasheet.pdf
DIODE ZENER 33V 1.3W DO41 datasheet.pdf