Panasonic Electronic Components ERJ-PA3F3003V
ERJ-PA3F3003V picture photo
Mfg. Part Number
ERJ-PA3F3003V
Brief Description
RES SMD 300K OHM 1% 1/4W 0603
Datasheet Download
ERJ-PA3F3003V.pdf
Availability of ERJ-PA3F3003V
QUANTITY
ERJ-PA3F3003V Order Process
Ship out your order
Specifications of ERJ-PA3F3003V
Internal Part NumberEIS-ERJ-PA3F3003V
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)300k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.018" (0.45mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERJ-PA3F3003V
Related LinksERJ-PA, ERJ-PA3F3003V Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERJ-PA3F3003V Details Description
Related parts for ERJ-PA3F3003V
CONN HDR BRKWAY 7POS VERT 30AU datasheet.pdf
IC QUAD RS485 DIFF DVR 20-SOIC datasheet.pdf
DIODE SCHOTTKY 30V 1A SFLAT datasheet.pdf
CAP CER 22PF 25V NP0 0201 datasheet.pdf
CA 50/125UM LDD ZIP SC DUP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 75W datasheet.pdf
RES 165K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
SNAP LOCK PIN 0.646" NYLON NRTL datasheet.pdf
CIRCUIT BREAKER MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE datasheet.pdf
RES SMD 0.0215 OHM 2W 2010 WIDE datasheet.pdf