Panasonic Electronic Components ERJ-PA3F3903V
ERJ-PA3F3903V picture photo
Mfg. Part Number
ERJ-PA3F3903V
Brief Description
RES SMD 390K OHM 1% 1/4W 0603
Datasheet Download
ERJ-PA3F3903V.pdf
Availability of ERJ-PA3F3903V
QUANTITY
ERJ-PA3F3903V Order Process
Ship out your order
Specifications of ERJ-PA3F3903V
Internal Part NumberEIS-ERJ-PA3F3903V
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)390k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.018" (0.45mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERJ-PA3F3903V
Related LinksERJ-PA, ERJ-PA3F3903V Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERJ-PA3F3903V Details Description
Related parts for ERJ-PA3F3903V
RES SMD 10.7K OHM 0.1% 1/8W 1206 datasheet.pdf
CONDUCTIVE TRAY ESD SAFE 16" datasheet.pdf
RES SMD 36 OHM 5% 1/10W 0603 datasheet.pdf
LED 10.60X10MM 470NM BLU CLR SMD datasheet.pdf
RES SMD 3.9KOHM 0.05% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 4POS STRGHT PINS datasheet.pdf
CABLE FLAT FLEX 2" 0.50MM 28POS datasheet.pdf
TVS DIODE 70VWM 113VC SMD datasheet.pdf
CONN RCPT 100POS JAM NUT W/PINS datasheet.pdf
CONV DC-DC PCB 5V 6A 30W datasheet.pdf
AC/DC CONVERTER 12V 1500W datasheet.pdf