Susumu RG1005N-9532-C-T10
RG1005N-9532-C-T10 picture photo
Mfg. Part Number
RG1005N-9532-C-T10
Brief Description
RES SMD 95.3K OHM 1/16W 0402
Datasheet Download
RG1005N-9532-C-T10.pdf
Availability of RG1005N-9532-C-T10
QUANTITY
RG1005N-9532-C-T10 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG1005N-9532-C-T10
Internal Part NumberEIS-RG1005N-9532-C-T10
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)95.3k
Tolerance±0.25%
Power (Watts)0.063W, 1/16W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±10ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Supplier Device Package0402
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height0.016" (0.40mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG1005N-9532-C-T10
Related LinksRG1005N-9, RG1005N-9532-C-T10 Datasheet, Susumu Distributor
RG1005N-9532-C-T10 Details Description
Related parts for RG1005N-9532-C-T10
Connector Quick Connect Receptacle 14-18 AWG 0.250" (6.35mm) Crimp datasheet.pdf
IDC CABLE-ASN10A/ AE10G / ASN10A datasheet.pdf
FIXED IND 56UH 800MA 210 MOHM datasheet.pdf
SWITCH PUSH SPDT 0.4VA 28V datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 1.5KV 100A DO205 datasheet.pdf
IC BUFFER/LINEDVR QUAD DHVQFN14 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 85V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 72V 100W datasheet.pdf
HOOK-UP STRND 1000V 22 AWG RED datasheet.pdf
CAP CER 680PF 5KV X7R NONSTND datasheet.pdf