Panasonic Electronic Components ERJ-PA3F4423V
ERJ-PA3F4423V picture photo
Mfg. Part Number
ERJ-PA3F4423V
Brief Description
RES SMD 442K OHM 1% 1/4W 0603
Datasheet Download
ERJ-PA3F4423V.pdf
Availability of ERJ-PA3F4423V
QUANTITY
ERJ-PA3F4423V Order Process
Ship out your order
Specifications of ERJ-PA3F4423V
Internal Part NumberEIS-ERJ-PA3F4423V
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)442k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.018" (0.45mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERJ-PA3F4423V
Related LinksERJ-PA, ERJ-PA3F4423V Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERJ-PA3F4423V Details Description
Related parts for ERJ-PA3F4423V
RES SMD 182 OHM 1% 1W 2512 datasheet.pdf
CONN HEADR BRKWAY .100 39POS R/A datasheet.pdf
RES SMD 39 OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
FIXED IND 4.7UH 7.9A 9.5 MOHM datasheet.pdf
IC CPLD 64MC 5NS 48TQFP datasheet.pdf
CAP CER 0.40PF 250V NP0 0603 datasheet.pdf
IC VREF SHUNT 2.5V SOT23-3 datasheet.pdf
Connector Socket 23 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
IC WATCHDOG TIMER 6-USP datasheet.pdf
TVS DIODE 486VWM 777VC AXIAL datasheet.pdf
IC CLK BUFFER PLL 44QFN datasheet.pdf
CAP FILM 0.015UF 10% 400VDC RDL datasheet.pdf