Panasonic Electronic Components ERJ-PA3F6652V
ERJ-PA3F6652V picture photo
Mfg. Part Number
ERJ-PA3F6652V
Brief Description
RES SMD 66.5K OHM 1% 1/4W 0603
Datasheet Download
ERJ-PA3F6652V.pdf
Availability of ERJ-PA3F6652V
QUANTITY
ERJ-PA3F6652V Order Process
Ship out your order
Specifications of ERJ-PA3F6652V
Internal Part NumberEIS-ERJ-PA3F6652V
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)66.5k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.018" (0.45mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERJ-PA3F6652V
Related LinksERJ-PA, ERJ-PA3F6652V Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERJ-PA3F6652V Details Description
Related parts for ERJ-PA3F6652V
IC EEPROM 2KBIT 400KHZ 8SOIC datasheet.pdf
CAP CER 10000PF 50V 0805 datasheet.pdf
CAP CER 0.027UF 1KV X7R 1825 datasheet.pdf
CAP ALUM 1000UF 20% 450V SNAP datasheet.pdf
PHOTOFABRICATION KIT datasheet.pdf
AC/DC DESKTOP ADAPTER 24V 60W datasheet.pdf
RES 53 OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
NYLON INSL BRAZD SEAM RING TONGU datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X15MM XCUT datasheet.pdf
TVS DIODE 28VWM 45.4VC DO-215AB datasheet.pdf
OSC OCXO 100.000MHZ CMOS PC PIN datasheet.pdf
OSC XO 114.285MHZ HCMOS SMD datasheet.pdf