Panasonic Electronic Components ERJ-1TNF9312U
ERJ-1TNF9312U picture photo
Mfg. Part Number
ERJ-1TNF9312U
Brief Description
RES SMD 93.1K OHM 1% 1W 2512
Datasheet Download
ERJ-1TNF9312U.pdf
Availability of ERJ-1TNF9312U
QUANTITY
ERJ-1TNF9312U Order Process
Ship out your order
Specifications of ERJ-1TNF9312U
Internal Part NumberEIS-ERJ-1TNF9312U
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)93.1k
Tolerance±1%
Power (Watts)1W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case2512 (6432 Metric)
Supplier Device Package2512
Size / Dimension0.252" L x 0.126" W (6.40mm x 3.20mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERJ-1TNF9312U
Related LinksERJ-1T, ERJ-1TNF9312U Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERJ-1TNF9312U Details Description
Related parts for ERJ-1TNF9312U
RES 1K OHM 1W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS .156 WW datasheet.pdf
CAP CER 10000PF 630V X7R 1812 datasheet.pdf
CONN RCPT 8POS BOX MNT W/PINS datasheet.pdf
CAP TANT 6.8UF 20% 100V AXIAL datasheet.pdf