Panasonic Electronic Components ERJ-PA3F68R1V
ERJ-PA3F68R1V picture photo
Mfg. Part Number
ERJ-PA3F68R1V
Brief Description
RES SMD 68.1 OHM 1% 1/4W 0603
Datasheet Download
ERJ-PA3F68R1V.pdf
Availability of ERJ-PA3F68R1V
QUANTITY
ERJ-PA3F68R1V Order Process
Ship out your order
Specifications of ERJ-PA3F68R1V
Internal Part NumberEIS-ERJ-PA3F68R1V
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)68.1
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.018" (0.45mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERJ-PA3F68R1V
Related LinksERJ-PA, ERJ-PA3F68R1V Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERJ-PA3F68R1V Details Description
Related parts for ERJ-PA3F68R1V
Connector Quick Connect Receptacle 18-22 AWG 0.110" (2.79mm) Crimp datasheet.pdf
XFRMR LAMINATED 16VA CHAS MOUNT datasheet.pdf
CONN EDGECARD 48POS .156 EYELET datasheet.pdf
IC CLK GENERATOR LVPECL 8-TSSOP datasheet.pdf
FUSE CERAMIC 630MA 250VAC 300VDC datasheet.pdf
LED OSLON 65CRI 2SMD datasheet.pdf
FIXED IND 3.3MH 150MA 6.16 OHM datasheet.pdf