Panasonic Electronic Components ERJ-PA3F7502V
ERJ-PA3F7502V picture photo
Mfg. Part Number
ERJ-PA3F7502V
Brief Description
RES SMD 75K OHM 1% 1/4W 0603
Datasheet Download
ERJ-PA3F7502V.pdf
Availability of ERJ-PA3F7502V
QUANTITY
ERJ-PA3F7502V Order Process
Ship out your order
Specifications of ERJ-PA3F7502V
Internal Part NumberEIS-ERJ-PA3F7502V
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)75k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.018" (0.45mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERJ-PA3F7502V
Related LinksERJ-PA, ERJ-PA3F7502V Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERJ-PA3F7502V Details Description
Related parts for ERJ-PA3F7502V
CONN ACC MARKER STRIP PREPRINT datasheet.pdf
RECEIVER REMOTE CTRL TOP 40KHZ datasheet.pdf
TVS DIODE 9.4VWM 15.6VC AXIAL datasheet.pdf
CONV DC/DC 3A 3-3.6VDC 5VDC OUT datasheet.pdf
MOSFET N-CH 60V 5X6 PQFN datasheet.pdf
BOX STEEL GRAY 14"L X 12"W datasheet.pdf
EVAL BOARD FOR ADP1871 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 75W datasheet.pdf
CONN SOCKET 60POS 5ROW R/A GOLD datasheet.pdf