Panasonic Electronic Components ERJ-PA3F8062V
ERJ-PA3F8062V picture photo
Mfg. Part Number
ERJ-PA3F8062V
Brief Description
RES SMD 80.6K OHM 1% 1/4W 0603
Datasheet Download
ERJ-PA3F8062V.pdf
Availability of ERJ-PA3F8062V
QUANTITY
ERJ-PA3F8062V Order Process
Ship out your order
Specifications of ERJ-PA3F8062V
Internal Part NumberEIS-ERJ-PA3F8062V
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)80.6k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.018" (0.45mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERJ-PA3F8062V
Related LinksERJ-PA, ERJ-PA3F8062V Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERJ-PA3F8062V Details Description
Related parts for ERJ-PA3F8062V
TRANS 2PNP PREBIAS 0.3W 6TSSOP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 36POS DIP .125 SLD datasheet.pdf
CONN RCPT 55POS JAM NUT W/SCKT datasheet.pdf
ICCON,PIN,ASSY datasheet.pdf
CONV DC/DC 5W 4.5-9VIN +/-05VOUT datasheet.pdf
FLYPORT PICUS STARTER KIT datasheet.pdf
RES 48.1K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf