Panasonic Electronic Components ERJ-PA3F8200V
ERJ-PA3F8200V picture photo
Mfg. Part Number
ERJ-PA3F8200V
Brief Description
RES SMD 820 OHM 1% 1/4W 0603
Datasheet Download
ERJ-PA3F8200V.pdf
Availability of ERJ-PA3F8200V
QUANTITY
ERJ-PA3F8200V Order Process
Ship out your order
Specifications of ERJ-PA3F8200V
Internal Part NumberEIS-ERJ-PA3F8200V
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)820
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.018" (0.45mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERJ-PA3F8200V
Related LinksERJ-PA, ERJ-PA3F8200V Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERJ-PA3F8200V Details Description
Related parts for ERJ-PA3F8200V
IC MPU Z80 10MHZ 40DIP datasheet.pdf
TRANS PREBIAS PNP 150MW EMT3 datasheet.pdf
RES SMD 226K OHM 1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
Connector Receptacle, Bottom or Top Entry 16 Position 0.079" (2.00mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf
CONN EDGECARD 36POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CAP CER 1200PF 630V NP0 1812 datasheet.pdf
CONN TERM BLOCK 5.08MM 7POS PCB datasheet.pdf
CAP ALUM 15000UF 100V SCREW datasheet.pdf
CONN RCPT 55POS BOX MNT W/PINS datasheet.pdf
FUSE 70A 600V FAST CLASS J datasheet.pdf
IC REG BUCK 1.8V 0.5A SYNC 6TDFN datasheet.pdf
LED SUPPLY CC AC/DC 20-26V 700MA datasheet.pdf