Panasonic Electronic Components ERJ-PA3F8873V
ERJ-PA3F8873V picture photo
Mfg. Part Number
ERJ-PA3F8873V
Brief Description
RES SMD 887K OHM 1% 1/4W 0603
Datasheet Download
ERJ-PA3F8873V.pdf
Availability of ERJ-PA3F8873V
QUANTITY
ERJ-PA3F8873V Order Process
Ship out your order
Specifications of ERJ-PA3F8873V
Internal Part NumberEIS-ERJ-PA3F8873V
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)887k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.018" (0.45mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERJ-PA3F8873V
Related LinksERJ-PA, ERJ-PA3F8873V Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERJ-PA3F8873V Details Description
Related parts for ERJ-PA3F8873V
IC REG BUCK SEPIC ADJ 1.5A 8SOIC datasheet.pdf
SWITCH DIP SPST PIANO 8POS SMD datasheet.pdf
RES SMD 54.9 OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN RCPT 12POS WALL MNT W/PINS datasheet.pdf
HEAT SHRINK FABRIC 1=400M datasheet.pdf
RES 12.7K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HEADER 40POS 2.54MM datasheet.pdf
HALL EFF JOYSTICK datasheet.pdf
FAN 12VDC 80X25MM 2WR datasheet.pdf
FIXED IND 100UH 160MA 2.5 OHM datasheet.pdf