Panasonic Electronic Components ERJ-PA3F9090V
ERJ-PA3F9090V picture photo
Mfg. Part Number
ERJ-PA3F9090V
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 909 OHM 1% 1/4W 0603
Datasheet Download
ERJ-PA3F9090V.pdf
Availability of ERJ-PA3F9090V
QUANTITY
ERJ-PA3F9090V Order Process
Ship out your order
Specifications of ERJ-PA3F9090V
Internal Part NumberEIS-ERJ-PA3F9090V
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Featured ProductHot New Technologies
Standard Package5,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesERJ
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)909
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.018" (0.45mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERJ-PA3F9090V
Related LinksERJ-PA, ERJ-PA3F9090V Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERJ-PA3F9090V Details Description
Related parts for ERJ-PA3F9090V
FLX100 TO 100-PIN 0.65MM-PITCH L datasheet.pdf
IC REG LDO 3.47V 3A D2PAK datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 15 Position Through Hole Solder datasheet.pdf
CAP CER 10000PF 1KV Y5U RADIAL datasheet.pdf
CONN PLUG 3POS STRAIGHT W/PINS datasheet.pdf
FUSE INDUST 80A 500V CLASS GG datasheet.pdf
CONV DC/DC 1W 24VIN 05VOUT datasheet.pdf
RES 4.99 OHM 5W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 8.4PF 50V NP0 0402 datasheet.pdf