Panasonic Electronic Components ERJ-PA3J153V
ERJ-PA3J153V picture photo
Mfg. Part Number
ERJ-PA3J153V
Brief Description
RES SMD 15K OHM 5% 1/4W 0603
Datasheet Download
ERJ-PA3J153V.pdf
Availability of ERJ-PA3J153V
QUANTITY
ERJ-PA3J153V Order Process
Ship out your order
Specifications of ERJ-PA3J153V
Internal Part NumberEIS-ERJ-PA3J153V
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)15k
Tolerance±5%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.018" (0.45mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERJ-PA3J153V
Related LinksERJ-PA, ERJ-PA3J153V Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERJ-PA3J153V Details Description
Related parts for ERJ-PA3J153V
RES SMD 150K OHM 0.25% 1/8W 0805 datasheet.pdf
SWITCH ROTARY DIP SP6T TOP 5V datasheet.pdf
CAP CER 10000PF 1.5KV X7R 2220 datasheet.pdf
IC OPAMP POWER 5.8MHZ 10SIP datasheet.pdf
TAPE PERFORMANCE MASKING 6MMX55M datasheet.pdf
RES SMD 28.7K OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
IC OPAMP GP 1.5MHZ 8SOIC datasheet.pdf
IC REG BUCK ADJ 1A SYNC 16QFN datasheet.pdf
ROUND STANDOFF M2.5 NYLON 28MM datasheet.pdf