Panasonic Electronic Components ERJ-PA3J243V
ERJ-PA3J243V picture photo
Mfg. Part Number
ERJ-PA3J243V
Brief Description
RES SMD 24K OHM 5% 1/4W 0603
Datasheet Download
ERJ-PA3J243V.pdf
Availability of ERJ-PA3J243V
QUANTITY
ERJ-PA3J243V Order Process
Ship out your order
Specifications of ERJ-PA3J243V
Internal Part NumberEIS-ERJ-PA3J243V
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)24k
Tolerance±5%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.018" (0.45mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERJ-PA3J243V
Related LinksERJ-PA, ERJ-PA3J243V Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERJ-PA3J243V Details Description
Related parts for ERJ-PA3J243V
RELAY REED SPST 1A 12V datasheet.pdf
TVS DIODE 130VWM 209VC SMD datasheet.pdf
CONN RCPT 128POS JAM NUT W/SCKT datasheet.pdf
CONV DC/DC 30W 36-75VIN 12VOUT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 95V 150W datasheet.pdf
CABLE 3COND 22AWG SHLD 500' datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
IC OSC VCXO 25MHZ 6-CLCC datasheet.pdf
HEATSINK 25X25X25MM L-TAB T766 datasheet.pdf
CONN RCPT 35POS PNL MNT PIN datasheet.pdf