Panasonic Electronic Components ERJ-PA3J3R6V
ERJ-PA3J3R6V picture photo
Mfg. Part Number
ERJ-PA3J3R6V
Brief Description
RES SMD 3.6 OHM 5% 1/4W 0603
Datasheet Download
ERJ-PA3J3R6V.pdf
Availability of ERJ-PA3J3R6V
QUANTITY
ERJ-PA3J3R6V Order Process
Ship out your order
Specifications of ERJ-PA3J3R6V
Internal Part NumberEIS-ERJ-PA3J3R6V
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)3.6
Tolerance±5%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.018" (0.45mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERJ-PA3J3R6V
Related LinksERJ-PA, ERJ-PA3J3R6V Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERJ-PA3J3R6V Details Description
Related parts for ERJ-PA3J3R6V
OPTOISOLATOR 5KV TRANSISTOR 4DIP datasheet.pdf
IC REG LDO 5V/TRACKING 20DSO datasheet.pdf
Connector Receptacle 11 Position 0.100" (2.54mm) Gold or Gold, GXT Through Hole datasheet.pdf
MOSFET N-CH 50V 20A DP datasheet.pdf
LABEL 5X3" RED ON WHITE 50/PK datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 95V 75W datasheet.pdf
IC MCU 32BIT 32KB FLASH 64LQFP datasheet.pdf
CAP ALUM 470UF 20% RADIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 6POS WALL MNT W/SKTS datasheet.pdf
PIN STRIP HEADER 52 PIN RIGHT AN datasheet.pdf
DIODE ZENER 68V 10W DO213AB datasheet.pdf
CONN RCPT HOUSING 3POS 6MM datasheet.pdf