Panasonic Electronic Components ERJ-S02F1050X
ERJ-S02F1050X picture photo
Mfg. Part Number
ERJ-S02F1050X
Brief Description
RES SMD 105 OHM 1% 1/10W 0402
Datasheet Download
ERJ-S02F1050X.pdf
Availability of ERJ-S02F1050X
QUANTITY
ERJ-S02F1050X Order Process
Ship out your order
Specifications of ERJ-S02F1050X
Internal Part NumberEIS-ERJ-S02F1050X
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)105
Tolerance±1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThick Film
FeaturesAnti-Sulfur, Automotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Supplier Device Package0402
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height0.016" (0.40mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERJ-S02F1050X
Related LinksERJ-S0, ERJ-S02F1050X Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERJ-S02F1050X Details Description
Related parts for ERJ-S02F1050X
TRANS NPN 50V 1A TO-92 datasheet.pdf
RES CHAS MNT 75 OHM 5% 225W datasheet.pdf
CAP CER 27PF 100V NP0 0603 datasheet.pdf
CONN TERM BLOCK 2POS 5.08MM datasheet.pdf
IMP CONFIGURABLE POWER SUPPLY datasheet.pdf
CAP ALUM 0.1UF 20% 100V RADIAL datasheet.pdf
SWITCH ROCKER DPDT 5A 120V datasheet.pdf
TVS DIODE 9.72VWM 17.3VC DO215AB datasheet.pdf
RES SMD 1.5M OHM 5% 1/10W 0603 datasheet.pdf