Panasonic Electronic Components ERJ-S02F12R7X
ERJ-S02F12R7X picture photo
Mfg. Part Number
ERJ-S02F12R7X
Brief Description
RES SMD 12.7 OHM 1% 1/10W 0402
Datasheet Download
ERJ-S02F12R7X.pdf
Availability of ERJ-S02F12R7X
QUANTITY
ERJ-S02F12R7X Order Process
Ship out your order
Specifications of ERJ-S02F12R7X
Internal Part NumberEIS-ERJ-S02F12R7X
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)12.7
Tolerance±1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThick Film
FeaturesAnti-Sulfur, Automotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Supplier Device Package0402
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height0.016" (0.40mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERJ-S02F12R7X
Related LinksERJ-S0, ERJ-S02F12R7X Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERJ-S02F12R7X Details Description
Related parts for ERJ-S02F12R7X
DIODE ZENER 47V 225MW SOT23-3 datasheet.pdf
RES 15.4 OHM 0.4W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 2.40 OHM 3W 5% AXIAL datasheet.pdf
RES 3.2 OHM 10W 10% AXIAL datasheet.pdf
DA22 POWER ENTRY MOD W/FLTR 8A datasheet.pdf
RES 2K OHM 2% 1W AXIAL datasheet.pdf
RES 51.7 OHM 2W 0.1% WW AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 120PF 50V NP0 0603 datasheet.pdf
RES 499 OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
DEVICE MARKER CC-M 15/60 AL datasheet.pdf
DIODE ZENER 68V 500MW DO35 datasheet.pdf