Panasonic Electronic Components ERJ-S02F1332X
ERJ-S02F1332X picture photo
Mfg. Part Number
ERJ-S02F1332X
Brief Description
RES SMD 13.3K OHM 1% 1/10W 0402
Datasheet Download
ERJ-S02F1332X.pdf
Availability of ERJ-S02F1332X
QUANTITY
ERJ-S02F1332X Order Process
Ship out your order
Specifications of ERJ-S02F1332X
Internal Part NumberEIS-ERJ-S02F1332X
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)13.3k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThick Film
FeaturesAnti-Sulfur, Automotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Supplier Device Package0402
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height0.016" (0.40mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERJ-S02F1332X
Related LinksERJ-S0, ERJ-S02F1332X Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERJ-S02F1332X Details Description
Related parts for ERJ-S02F1332X
CONN BNC PLUG STR 50 OHM CRIMP datasheet.pdf
RES SMD 150K OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
IC CONV DC-DC DPA SWITCH SPAK datasheet.pdf
RES SMD 2K OHM 0.1% 1/16W 0603 datasheet.pdf
IC REG BUCK ADJ 1A SYNC 10MSOP datasheet.pdf
FIXED IND 1.5UH 627MA 288 MOHM datasheet.pdf
IC REG 5OUT BCK/LINEAR 40TQFN datasheet.pdf
IC FPGA 528 I/O 1517FBGA datasheet.pdf
IC DDR 642M 166MHZ 90BGA datasheet.pdf
IC ROSA 10G APD F10028 FLEX datasheet.pdf
OSC MEMS 24MHZ H/LV CMOS SMD datasheet.pdf