Panasonic Electronic Components ERJ-S02F1652X
ERJ-S02F1652X picture photo
Mfg. Part Number
ERJ-S02F1652X
Brief Description
RES SMD 16.5K OHM 1% 1/10W 0402
Datasheet Download
ERJ-S02F1652X.pdf
Availability of ERJ-S02F1652X
QUANTITY
ERJ-S02F1652X Order Process
Ship out your order
Specifications of ERJ-S02F1652X
Internal Part NumberEIS-ERJ-S02F1652X
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)16.5k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThick Film
FeaturesAnti-Sulfur, Automotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Supplier Device Package0402
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height0.016" (0.40mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERJ-S02F1652X
Related LinksERJ-S0, ERJ-S02F1652X Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERJ-S02F1652X Details Description
Related parts for ERJ-S02F1652X
DIP CABLE - HDP16H/AE16G/HDP16H datasheet.pdf
IC DRIVER MOSFET SGL HS 8-SOIC datasheet.pdf
TERM SWITCH BLOCK 18-8AWG datasheet.pdf
RES SMD 221K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 88POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
CONN RCPT 5POS 5.00MM PCB SLDR datasheet.pdf
CONV DC/DC 5W 4.5-9VIN +/-12VOUT datasheet.pdf
CONV DC/DC 15W 24VIN +/-12VOUT datasheet.pdf
TOOL KIT datasheet.pdf
INDUSTRIAL THERMOSTAT datasheet.pdf
CIRCUIT BREAKER MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
CAP FILM 150NF 5% 1600VDC datasheet.pdf