Panasonic Electronic Components ERJ-S02F2153X
ERJ-S02F2153X picture photo
Mfg. Part Number
ERJ-S02F2153X
Brief Description
RES SMD 215K OHM 1% 1/10W 0402
Datasheet Download
ERJ-S02F2153X.pdf
Availability of ERJ-S02F2153X
QUANTITY
ERJ-S02F2153X Order Process
Ship out your order
Specifications of ERJ-S02F2153X
Internal Part NumberEIS-ERJ-S02F2153X
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)215k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThick Film
FeaturesAnti-Sulfur, Automotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Supplier Device Package0402
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height0.016" (0.40mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERJ-S02F2153X
Related LinksERJ-S0, ERJ-S02F2153X Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERJ-S02F2153X Details Description
Related parts for ERJ-S02F2153X
TVS DIODE 111VWM 179VC DO201AE datasheet.pdf
CONN RECEPT 80POS .100 RT/A DUAL datasheet.pdf
RES SMD 412K OHM 0.25% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN RCPT IN-LINE 3POS W/SCKT datasheet.pdf
IC VOLT DETECTOR 50MS SNT-4A datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 18POS R/A 5MM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 25W datasheet.pdf
CAP CER 9.1PF 25V NP0 0402 datasheet.pdf
RES 1M OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 0.47 OHM 1.5W 2% AXIAL datasheet.pdf