Panasonic Electronic Components ERJ-S02F24R9X
ERJ-S02F24R9X picture photo
Mfg. Part Number
ERJ-S02F24R9X
Brief Description
RES SMD 24.9 OHM 1% 1/10W 0402
Datasheet Download
ERJ-S02F24R9X.pdf
Availability of ERJ-S02F24R9X
QUANTITY
ERJ-S02F24R9X Order Process
Ship out your order
Specifications of ERJ-S02F24R9X
Internal Part NumberEIS-ERJ-S02F24R9X
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)24.9
Tolerance±1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThick Film
FeaturesAnti-Sulfur, Automotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Supplier Device Package0402
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height0.016" (0.40mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERJ-S02F24R9X
Related LinksERJ-S0, ERJ-S02F24R9X Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERJ-S02F24R9X Details Description
Related parts for ERJ-S02F24R9X
SWITCH TOGGLE DPDT 0.4VA 28V datasheet.pdf
RES SMD 56 OHM 0.25% 1/10W 0603 datasheet.pdf
TRANS NPN 50V 0.1A TO-92 datasheet.pdf
RES 5 OHM 3W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONV DC/DC 3W 18-72VIN +/-09VOUT datasheet.pdf
CAP CER 820PF 50V NP0 AXIAL datasheet.pdf
RES 330 OHM 3W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES 174 OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
IC REG BUCK ADJ 2.5A SYNC 20QFN datasheet.pdf
RES SMD 3.46K OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf