Panasonic Electronic Components ERJ-S02F2800X
ERJ-S02F2800X picture photo
Mfg. Part Number
ERJ-S02F2800X
Brief Description
RES SMD 280 OHM 1% 1/10W 0402
Datasheet Download
ERJ-S02F2800X.pdf
Availability of ERJ-S02F2800X
QUANTITY
ERJ-S02F2800X Order Process
Ship out your order
Specifications of ERJ-S02F2800X
Internal Part NumberEIS-ERJ-S02F2800X
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)280
Tolerance±1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThick Film
FeaturesAnti-Sulfur, Automotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Supplier Device Package0402
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height0.016" (0.40mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERJ-S02F2800X
Related LinksERJ-S0, ERJ-S02F2800X Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERJ-S02F2800X Details Description
Related parts for ERJ-S02F2800X
IC OPAMP GP 1MHZ 8SO datasheet.pdf
TRANS PNP 50V 2A TO-92 datasheet.pdf
CONN RCPT 36POS .100 DBL STR PCB datasheet.pdf
SENSOR 50PSI 7/16-20UNF 4-20MA datasheet.pdf
TRIMMER 500K OHM 0.1W SMD datasheet.pdf
RES 1.15K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 2K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP TANT 1.5UF 5% 20V AXIAL datasheet.pdf
FML CRD EDGE .100 30POS HL LOW P datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 4POS WALL MNT SKT datasheet.pdf
DIODE ZENER 75V 300MW SOT23-3 datasheet.pdf