Panasonic Electronic Components ERJ-S02F3323X
ERJ-S02F3323X picture photo
Mfg. Part Number
ERJ-S02F3323X
Brief Description
RES SMD 332K OHM 1% 1/10W 0402
Datasheet Download
ERJ-S02F3323X.pdf
Availability of ERJ-S02F3323X
QUANTITY
ERJ-S02F3323X Order Process
Ship out your order
Specifications of ERJ-S02F3323X
Internal Part NumberEIS-ERJ-S02F3323X
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)332k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThick Film
FeaturesAnti-Sulfur, Automotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Supplier Device Package0402
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height0.016" (0.40mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERJ-S02F3323X
Related LinksERJ-S0, ERJ-S02F3323X Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERJ-S02F3323X Details Description
Related parts for ERJ-S02F3323X
XFRMR LAMINATED 2.4VA THRU HOLE datasheet.pdf
RES SMD 45.3 OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN 5-20 LIGHTED HI-IMPACT 125V datasheet.pdf
10P MTA100 PSTD CONN ASSY LF datasheet.pdf
RES SMD 27.4 OHM 0.1% 1/10W 0805 datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 7POS 3.5MM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 100W datasheet.pdf
FIXED IND 100NH 375MA 850 MOHM datasheet.pdf
RES SMD 976 OHM 0.1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CAP TANT POLY 750UF 75V CHA MNT datasheet.pdf