Panasonic Electronic Components ERJ-S02F3483X
ERJ-S02F3483X picture photo
Mfg. Part Number
ERJ-S02F3483X
Brief Description
RES SMD 348K OHM 1% 1/10W 0402
Datasheet Download
ERJ-S02F3483X.pdf
Availability of ERJ-S02F3483X
QUANTITY
ERJ-S02F3483X Order Process
Ship out your order
Specifications of ERJ-S02F3483X
Internal Part NumberEIS-ERJ-S02F3483X
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)348k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThick Film
FeaturesAnti-Sulfur, Automotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Supplier Device Package0402
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height0.016" (0.40mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERJ-S02F3483X
Related LinksERJ-S0, ERJ-S02F3483X Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERJ-S02F3483X Details Description
Related parts for ERJ-S02F3483X
CONN PIN 14-20AWG GOLD CIRMP datasheet.pdf
TVS DIODE 12VWM 19VC 8SO datasheet.pdf
RES ARRAY 9 RES 180 OHM 10SIP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 120POS .100 EXTEND datasheet.pdf
HEATSHRINK 1/8" POLY THERM TRNFR datasheet.pdf
DIODE SCHOTTKY 30V 10A ITO220AC datasheet.pdf
CONN HSG RCPT W/O NUT 32POS SCKT datasheet.pdf
CONN IPASS 2X1 52POS W/LGHT PIPE datasheet.pdf
RES 1.96M OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 19POS BOX MNT PIN datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 43POS PIN datasheet.pdf