Panasonic Electronic Components ERJ-S02F3650X
ERJ-S02F3650X picture photo
Mfg. Part Number
ERJ-S02F3650X
Brief Description
RES SMD 365 OHM 1% 1/10W 0402
Datasheet Download
ERJ-S02F3650X.pdf
Availability of ERJ-S02F3650X
QUANTITY
ERJ-S02F3650X Order Process
Ship out your order
Specifications of ERJ-S02F3650X
Internal Part NumberEIS-ERJ-S02F3650X
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)365
Tolerance±1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThick Film
FeaturesAnti-Sulfur, Automotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Supplier Device Package0402
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height0.016" (0.40mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERJ-S02F3650X
Related LinksERJ-S0, ERJ-S02F3650X Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERJ-S02F3650X Details Description
Related parts for ERJ-S02F3650X
CONN N PLUG STR 50 OHM SOLDER datasheet.pdf
CONN HOUSING 12POS .156 W/RAMP datasheet.pdf
IC OPAMP VFB 350MHZ 8SOIC datasheet.pdf
BUTT SPLICE 300-1510CMA RED TIN datasheet.pdf
CAP 30MF 3.3V SURFACE MOUNT datasheet.pdf
IC VREF SERIES 3V 6DFN datasheet.pdf
CONN STR PCB RCPT COAX SKT datasheet.pdf
SWITCH ROTARY SP12T datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER 5V 3W datasheet.pdf
RES 316K OHM 0.6W 0.5% AXIAL datasheet.pdf
AC/DC DESKTOP ADAPTER 5V 10W datasheet.pdf