Panasonic Electronic Components ERJ-S02F4121X
ERJ-S02F4121X picture photo
Mfg. Part Number
ERJ-S02F4121X
Brief Description
RES SMD 4.12K OHM 1% 1/10W 0402
Datasheet Download
ERJ-S02F4121X.pdf
Availability of ERJ-S02F4121X
QUANTITY
ERJ-S02F4121X Order Process
Ship out your order
Specifications of ERJ-S02F4121X
Internal Part NumberEIS-ERJ-S02F4121X
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)4.12k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThick Film
FeaturesAnti-Sulfur, Automotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Supplier Device Package0402
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height0.016" (0.40mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERJ-S02F4121X
Related LinksERJ-S0, ERJ-S02F4121X Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERJ-S02F4121X Details Description
Related parts for ERJ-S02F4121X
RECTIFIER BRIDGE 600V 15A MB datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 26 Position Through Hole Solder datasheet.pdf
DOOR STEEL ECONOMIZER LOUVERED datasheet.pdf
IC MCU 32BIT 32KB FLASH 64TQFP datasheet.pdf
CONV DC/DC 1W 24VIN 12VOUT datasheet.pdf
IC DESERIALIZER 1.82GBPS 60LLP datasheet.pdf
CAP CER 100PF 200V NP0 RADIAL datasheet.pdf
BUS BAR 50' HT SHRINK RD 10.280" datasheet.pdf
(DMS59) 14 CKT INSR MLD MALE datasheet.pdf
RES 1.5 OHM 5W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
5+5 WAY M HORIZ SMT WOJS datasheet.pdf
MICRO 9C S 20" YEL datasheet.pdf