ISSI, Integrated Silicon Solution Inc IS61LV25616AL-10K
IS61LV25616AL-10K picture photo
Mfg. Part Number
IS61LV25616AL-10K
Brief Description
IC SRAM 4MBIT 10NS 44SOJ
Datasheet Download
IS61LV25616AL-10K.pdf
Availability of IS61LV25616AL-10K
QUANTITY
IS61LV25616AL-10K Order Process
Ship out your order
Specifications of IS61LV25616AL-10K
Internal Part NumberEIS-IS61LV25616AL-10K
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package16
Series-
PackagingTube
Format - MemoryRAM
Memory TypeSRAM - Asynchronous
Memory Size4M (256K x 16)
Speed10ns
InterfaceParallel
Voltage - Supply3.135 V ~ 3.6 V
Operating Temperature0°C ~ 70°C
Package / Case44-BSOJ (0.400", 10.16mm Width)
Supplier Device Package44-SOJ
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)IS61LV25616AL-10K
IS61LV25616AL-10K Details Description
Related parts for IS61LV25616AL-10K
CONN HEADER 40POS DUAL VERT PCB datasheet.pdf
VARISTOR 738V 1.75KA DISC 7MM datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 100POS STRGHT PIN datasheet.pdf
CAP CER 1800PF 16V X7R 0805 datasheet.pdf
SWITCH ROCKER DPST 10A 125V datasheet.pdf
RES 2.67K OHM 1/10W .5% AXIAL datasheet.pdf
MODULAR CBL COILED 5' OPEN END datasheet.pdf
4WALL TRIPOLARIZ HEADER 60 CONTA datasheet.pdf
RES SMD 17.4 OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
TVS DIODE 62.2VWM BPKG AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 41POS STRGHT PIN datasheet.pdf
RES SMD 6.73K OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf