Panasonic Electronic Components ERJ-S02F4420X
ERJ-S02F4420X picture photo
Mfg. Part Number
ERJ-S02F4420X
Brief Description
RES SMD 442 OHM 1% 1/10W 0402
Datasheet Download
ERJ-S02F4420X.pdf
Availability of ERJ-S02F4420X
QUANTITY
ERJ-S02F4420X Order Process
Ship out your order
Specifications of ERJ-S02F4420X
Internal Part NumberEIS-ERJ-S02F4420X
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)442
Tolerance±1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThick Film
FeaturesAnti-Sulfur, Automotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Supplier Device Package0402
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height0.016" (0.40mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERJ-S02F4420X
Related LinksERJ-S0, ERJ-S02F4420X Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERJ-S02F4420X Details Description
Related parts for ERJ-S02F4420X
CAP ALUM 220UF 20% 100V RADIAL datasheet.pdf
FUSE 600V T/D CLASS CC 9A datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 8POS STR 5.08MM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 30W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 100W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 200W datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 5A 120V datasheet.pdf
CONN EDGECARD 120POS .100" datasheet.pdf
CAP CER 91PF 100V NP0 0603 datasheet.pdf
ASSY DOUBLER 35A 100V STD REC datasheet.pdf
KIT LCD TOUCH 7" HMI datasheet.pdf
CAP CER 12PF 50V NPO 0402 datasheet.pdf