Panasonic Electronic Components ERJ-S02F45R3X
ERJ-S02F45R3X picture photo
Mfg. Part Number
ERJ-S02F45R3X
Brief Description
RES SMD 45.3 OHM 1% 1/10W 0402
Datasheet Download
ERJ-S02F45R3X.pdf
Availability of ERJ-S02F45R3X
QUANTITY
ERJ-S02F45R3X Order Process
Ship out your order
Specifications of ERJ-S02F45R3X
Internal Part NumberEIS-ERJ-S02F45R3X
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)45.3
Tolerance±1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThick Film
FeaturesAnti-Sulfur, Automotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Supplier Device Package0402
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height0.016" (0.40mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERJ-S02F45R3X
Related LinksERJ-S0, ERJ-S02F45R3X Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERJ-S02F45R3X Details Description
Related parts for ERJ-S02F45R3X
GENDER CHANGER DSUB 9POS F-F datasheet.pdf
CONN EDGECARD 50POS .100 R/A PCB datasheet.pdf
RES SMD 1.58K OHM 0.1% 1/2W 2512 datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 200V 1A DO204AC datasheet.pdf
TVS DIODE 9VWM 15.4VC P600 datasheet.pdf
RES METAL .050 OHM 1W 1% RADIAL datasheet.pdf
FERRITE CHIP 60 OHM 0805 datasheet.pdf
LED GREEN CLEAR 3MM ROUND T/H datasheet.pdf
RES 2.21K OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf