Panasonic Electronic Components ERJ-S02F5760X
ERJ-S02F5760X picture photo
Mfg. Part Number
ERJ-S02F5760X
Brief Description
RES SMD 576 OHM 1% 1/10W 0402
Datasheet Download
ERJ-S02F5760X.pdf
Availability of ERJ-S02F5760X
QUANTITY
ERJ-S02F5760X Order Process
Ship out your order
Specifications of ERJ-S02F5760X
Internal Part NumberEIS-ERJ-S02F5760X
Standard Package10,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)576
Tolerance±1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThick Film
FeaturesAnti-Sulfur, Automotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Supplier Device Package0402
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height0.016" (0.40mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERJ-S02F5760X
Related LinksERJ-S0, ERJ-S02F5760X Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERJ-S02F5760X Details Description
Related parts for ERJ-S02F5760X
IC SYNC FIFO MEM 1024X18 80-LQFP datasheet.pdf
CONN HEADER BRKWAY 14POS DL GOLD datasheet.pdf
MOSFET N-CH 24V 120A TO-220 datasheet.pdf
IC FPGA 190 I/O 256FTBGA datasheet.pdf
CONN RCPT 6POS JAM NUT W/PINS datasheet.pdf
CONN PLUG 37POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
IC FPGA 942 I/O 1704BGA datasheet.pdf
RES 14.2K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
IC SDRAM 64MBIT 143MHZ 54TSOP datasheet.pdf
IC OSC CLOCK QD FREQ 10CLCC datasheet.pdf
KJL 11 POTTING CUP datasheet.pdf
CAP FILM 3.6NF 5% 630VDC RAD datasheet.pdf