Panasonic Electronic Components ERJ-S02F60R4X
ERJ-S02F60R4X picture photo
Mfg. Part Number
ERJ-S02F60R4X
Brief Description
RES SMD 60.4 OHM 1% 1/10W 0402
Datasheet Download
ERJ-S02F60R4X.pdf
Availability of ERJ-S02F60R4X
QUANTITY
ERJ-S02F60R4X Order Process
Ship out your order
Specifications of ERJ-S02F60R4X
Internal Part NumberEIS-ERJ-S02F60R4X
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)60.4
Tolerance±1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThick Film
FeaturesAnti-Sulfur, Automotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Supplier Device Package0402
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height0.016" (0.40mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERJ-S02F60R4X
Related LinksERJ-S0, ERJ-S02F60R4X Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERJ-S02F60R4X Details Description
Related parts for ERJ-S02F60R4X
CONN HEADER .100 DUAL STR 32POS datasheet.pdf
CAP ALUM 1UF 20% 400V RADIAL datasheet.pdf
CAP FILM 1UF 10% AXIAL CAN datasheet.pdf
DGTL ISO 1KV 6CH GEN PURP 16SOIC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS .156" datasheet.pdf
DIA 6.5MM 2MM ROBTC PNP NO datasheet.pdf
CAP CER 3900PF 440VAC Y5U RADIAL datasheet.pdf
SWITCH HINGE LEVER SPDT 2A 250V datasheet.pdf
CRYSTAL 26.000 MHZ 8PF SMT datasheet.pdf
CONTACT PIN datasheet.pdf
M805 3C 3#20HD SKT RECP THRD datasheet.pdf
IC REG BUCK ADJ 3A SYNC 8DFN datasheet.pdf