Panasonic Electronic Components ERJ-S02F7321X
ERJ-S02F7321X picture photo
Mfg. Part Number
ERJ-S02F7321X
Brief Description
RES SMD 7.32K OHM 1% 1/10W 0402
Datasheet Download
ERJ-S02F7321X.pdf
Availability of ERJ-S02F7321X
QUANTITY
ERJ-S02F7321X Order Process
Ship out your order
Specifications of ERJ-S02F7321X
Internal Part NumberEIS-ERJ-S02F7321X
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)7.32k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThick Film
FeaturesAnti-Sulfur, Automotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Supplier Device Package0402
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height0.016" (0.40mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERJ-S02F7321X
Related LinksERJ-S0, ERJ-S02F7321X Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERJ-S02F7321X Details Description
Related parts for ERJ-S02F7321X
IC REG LDO ADJ 0.8A SOT223 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 70POS DIP .050 SLD datasheet.pdf
RES 1.3K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
8300-32 SPRING (STOP FINGER) datasheet.pdf
RES CHAS MNT 2.05 OHM 1% 10W datasheet.pdf
PLUG-INSIDE ROTARY DPDT datasheet.pdf
9.52MM X 9.52MM 1=25/PK datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK datasheet.pdf
CONN RCPT 14POS PNL MNT SKT datasheet.pdf