Panasonic Electronic Components ERJ-S02F8250X
ERJ-S02F8250X picture photo
Mfg. Part Number
ERJ-S02F8250X
Brief Description
RES SMD 825 OHM 1% 1/10W 0402
Datasheet Download
ERJ-S02F8250X.pdf
Availability of ERJ-S02F8250X
QUANTITY
ERJ-S02F8250X Order Process
Ship out your order
Specifications of ERJ-S02F8250X
Internal Part NumberEIS-ERJ-S02F8250X
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)825
Tolerance±1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThick Film
FeaturesAnti-Sulfur, Automotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Supplier Device Package0402
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height0.016" (0.40mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERJ-S02F8250X
Related LinksERJ-S0, ERJ-S02F8250X Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERJ-S02F8250X Details Description
Related parts for ERJ-S02F8250X
RES SMD 287K OHM 0.25% 1/8W 1206 datasheet.pdf
SWITCH ROTARY 3P-11POS OPEN FRM datasheet.pdf
IC QUAD D/A CONV 12-BIT 16-SOIC datasheet.pdf
CAP CER 6800PF 16V X7R 0402 datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 15 Position Free Hanging (In-Line); Panel Mount Solder Cup datasheet.pdf
RES SMD 470K OHM 5% 1W 2512 datasheet.pdf
FUSE 300A 600V CERAM BODY CSA datasheet.pdf
HOLDER BATTERY 2 CELL AA SEALED datasheet.pdf
FIXED IND 2.6NH 450MA 300 MOHM datasheet.pdf
RES 5.49K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
HEATSINK 50X50X15MM XCUT T412 datasheet.pdf
Complete 10-Bit and 12-Bit, 25 MHz CCD Signal Processors IC datasheet.pdf