Panasonic Electronic Components ERJ-S02F9092X
ERJ-S02F9092X picture photo
Mfg. Part Number
ERJ-S02F9092X
Brief Description
RES SMD 90.9K OHM 1% 1/10W 0402
Datasheet Download
ERJ-S02F9092X.pdf
Availability of ERJ-S02F9092X
QUANTITY
ERJ-S02F9092X Order Process
Ship out your order
Specifications of ERJ-S02F9092X
Internal Part NumberEIS-ERJ-S02F9092X
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)90.9k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThick Film
FeaturesAnti-Sulfur, Automotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Supplier Device Package0402
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height0.016" (0.40mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERJ-S02F9092X
Related LinksERJ-S0, ERJ-S02F9092X Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERJ-S02F9092X Details Description
Related parts for ERJ-S02F9092X
RES ARRAY 7 RES 51 OHM 8SIP datasheet.pdf
TEMPERATURE CONTROL datasheet.pdf
IC SAFETY CIRCUIT CHARGE 8-TDFN datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 150W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 33W datasheet.pdf
FIXED IND 180UH 49MA 20 OHM TH datasheet.pdf
CONN HEADER 40POS T/H GOLD datasheet.pdf
IC MPU Q OR IQ 1.333GHZ 780FCBGA datasheet.pdf
DIODE SCHOTTKY 2A 60V DO-214AA datasheet.pdf
LD 4MM P-P PVC .75 100CM RED datasheet.pdf