Panasonic Electronic Components ERJ-S02J110X
ERJ-S02J110X picture photo
Mfg. Part Number
ERJ-S02J110X
Brief Description
RES SMD 11 OHM 5% 1/10W 0402
Datasheet Download
ERJ-S02J110X.pdf
Availability of ERJ-S02J110X
QUANTITY
ERJ-S02J110X Order Process
Ship out your order
Specifications of ERJ-S02J110X
Internal Part NumberEIS-ERJ-S02J110X
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)11
Tolerance±5%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThick Film
FeaturesAnti-Sulfur, Automotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Supplier Device Package0402
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height0.016" (0.40mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERJ-S02J110X
Related LinksERJ-S0, ERJ-S02J110X Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERJ-S02J110X Details Description
Related parts for ERJ-S02J110X
IC MCU 8BIT 7KB OTP 44TQFP datasheet.pdf
IC VREF SERIES 3V SOT23-6 datasheet.pdf
CONN RCPT IPASS VERT 36POS SMD datasheet.pdf
IC MCU 32BIT 128KB FLASH 64LQFP datasheet.pdf
RJ45 STACKED LED 8 PORT datasheet.pdf
EVAL BOARD FOR MAAM-011109-TR100 datasheet.pdf
TOOL KIT datasheet.pdf
IC REG DL BCK/LINEAR SYNC 32MLPQ datasheet.pdf
CAP FILM 51NF 10% 100VDC RAD datasheet.pdf
30V N-CHANNEL ENHANCEMENT MODE MOSFET IC datasheet.pdf