Panasonic Electronic Components ERJ-S02J304X
ERJ-S02J304X picture photo
Mfg. Part Number
ERJ-S02J304X
Brief Description
RES SMD 300K OHM 5% 1/10W 0402
Datasheet Download
ERJ-S02J304X.pdf
Availability of ERJ-S02J304X
QUANTITY
ERJ-S02J304X Order Process
Ship out your order
Specifications of ERJ-S02J304X
Internal Part NumberEIS-ERJ-S02J304X
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)300k
Tolerance±5%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThick Film
FeaturesAnti-Sulfur, Automotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Supplier Device Package0402
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height0.016" (0.40mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERJ-S02J304X
Related LinksERJ-S0, ERJ-S02J304X Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERJ-S02J304X Details Description
Related parts for ERJ-S02J304X
IGBT 1200V 12A 89W TO220AB datasheet.pdf
CONN PWR SOCKET 2-FB 8POS 4ROW datasheet.pdf
EDGECARD 182POS .050 SMD W/POSTS datasheet.pdf
CONN EDGECARD 50POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 14POS VERT 5MM datasheet.pdf
SGE-225-2-0660 05000C SFTY EDGE datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X6MM XCUT datasheet.pdf
RES SMD 5.6 OHM 5% 2W 2512 datasheet.pdf
OSC VCTCXO 16.367667MHZ SMD datasheet.pdf
CRYSTAL 52.000 MHZ 10PF SMT datasheet.pdf
LD 4MM P-P SILIC .75 150CM RED datasheet.pdf