Panasonic Electronic Components ERJ-S03F1102V
ERJ-S03F1102V picture photo
Mfg. Part Number
ERJ-S03F1102V
Brief Description
RES SMD 11K OHM 1% 1/10W 0603
Datasheet Download
ERJ-S03F1102V.pdf
Availability of ERJ-S03F1102V
QUANTITY
ERJ-S03F1102V Order Process
Ship out your order
Specifications of ERJ-S03F1102V
Internal Part NumberEIS-ERJ-S03F1102V
Standard Package5,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)11k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThick Film
FeaturesAnti-Sulfur, Automotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERJ-S03F1102V
Related LinksERJ-S0, ERJ-S03F1102V Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERJ-S03F1102V Details Description
Related parts for ERJ-S03F1102V
CONN HEADER .100 DUAL STR 66POS datasheet.pdf
RES SMD 200 OHM 5% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 16POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
RES SMD 71.5 OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN RCPT 8POS WALL MNT W/PINS datasheet.pdf
75MM FLAT SCREEN BASE MOUNT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 150W datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X20MM L-TAB T412 datasheet.pdf
HEATSINK 25X25X15MM L-TAB T766 datasheet.pdf
RES SMD 110K OHM 1/4W 0604 WIDE datasheet.pdf