Panasonic Electronic Components ERJ-S03F1782V
ERJ-S03F1782V picture photo
Mfg. Part Number
ERJ-S03F1782V
Brief Description
RES SMD 17.8K OHM 1% 1/10W 0603
Datasheet Download
ERJ-S03F1782V.pdf
Availability of ERJ-S03F1782V
QUANTITY
ERJ-S03F1782V Order Process
Ship out your order
Specifications of ERJ-S03F1782V
Internal Part NumberEIS-ERJ-S03F1782V
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)17.8k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThick Film
FeaturesAnti-Sulfur, Automotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERJ-S03F1782V
Related LinksERJ-S0, ERJ-S03F1782V Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERJ-S03F1782V Details Description
Related parts for ERJ-S03F1782V
IDC CABLE - MKC34K/MC34F/MCF34K datasheet.pdf
RELAY OPTOMOS 170MA DP-NC 8-DIP datasheet.pdf
TRANS PREBIAS NPN 200MW SOT323 datasheet.pdf
IC MPU MPC7XX 300MHZ 360FCBGA datasheet.pdf
CONN RCPT IPASS R/A 68POS SMD datasheet.pdf
CAP TANT 100UF 16V 10% 2812 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 150W datasheet.pdf
CAP TANT 33UF 10% 35V AXIAL datasheet.pdf