Panasonic Electronic Components ERJ-S03F20R5V
ERJ-S03F20R5V picture photo
Mfg. Part Number
ERJ-S03F20R5V
Brief Description
RES SMD 20.5 OHM 1% 1/10W 0603
Datasheet Download
ERJ-S03F20R5V.pdf
Availability of ERJ-S03F20R5V
QUANTITY
ERJ-S03F20R5V Order Process
Ship out your order
Specifications of ERJ-S03F20R5V
Internal Part NumberEIS-ERJ-S03F20R5V
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)20.5
Tolerance±1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThick Film
FeaturesAnti-Sulfur, Automotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERJ-S03F20R5V
Related LinksERJ-S0, ERJ-S03F20R5V Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERJ-S03F20R5V Details Description
Related parts for ERJ-S03F20R5V
CONN PLUG FLAT 3COND SOLDER LUG datasheet.pdf
Crystal 12.0000MHz 30ppm 18pF 80 Ohm -10°C - 60°C Through Hole HC49/US datasheet.pdf
MOSFET N/P-CH 30V 2.7A/2A MICRO8 datasheet.pdf
FILTER LINE 6.8MH 1.8A TYPE 650 datasheet.pdf
CAP ALUM 6800UF 20% 63V SNAP datasheet.pdf
IC PSOC 16K FLASH 1K SRAM 56VQFN datasheet.pdf
RES 430K OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
IC FLASH 8MBIT 66MHZ 8VDFN datasheet.pdf
CIR BRKR THRM 30A 240VAC 50VDC datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 15 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf
MODULE DDR3L SDRAM 4GB 240UDIMM datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 6POS PIN datasheet.pdf