Panasonic Electronic Components ERJ-S03F3571V
ERJ-S03F3571V picture photo
Mfg. Part Number
ERJ-S03F3571V
Brief Description
RES SMD 3.57K OHM 1% 1/10W 0603
Datasheet Download
ERJ-S03F3571V.pdf
Availability of ERJ-S03F3571V
QUANTITY
ERJ-S03F3571V Order Process
Ship out your order
Specifications of ERJ-S03F3571V
Internal Part NumberEIS-ERJ-S03F3571V
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)3.57k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThick Film
FeaturesAnti-Sulfur, Automotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERJ-S03F3571V
Related LinksERJ-S0, ERJ-S03F3571V Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERJ-S03F3571V Details Description
Related parts for ERJ-S03F3571V
RES 7.15K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
IC PLL CLK GENERATOR 3ST 28-PLCC datasheet.pdf
CONN PLUG 55POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
SWITCH REED SPST .5A 10-15AT datasheet.pdf
IC XMITTER HDMI AUTO 64LQFP datasheet.pdf
RES 348K OHM 1/10W 1% AXIAL datasheet.pdf
20W DC/DC-CONV POWERLINE-PLUS datasheet.pdf
ROUND STANDOFF M6 NYLON 87MM datasheet.pdf
OSC MEMS 100.000MHZ LVDS SMD datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X35MM L-TAB T766 datasheet.pdf
CONN HEADER 14 POS 2.54 LEVER datasheet.pdf