Panasonic Electronic Components ERJ-S03F4870V
ERJ-S03F4870V picture photo
Mfg. Part Number
ERJ-S03F4870V
Brief Description
RES SMD 487 OHM 1% 1/10W 0603
Datasheet Download
ERJ-S03F4870V.pdf
Availability of ERJ-S03F4870V
QUANTITY
ERJ-S03F4870V Order Process
Ship out your order
Specifications of ERJ-S03F4870V
Internal Part NumberEIS-ERJ-S03F4870V
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)487
Tolerance±1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThick Film
FeaturesAnti-Sulfur, Automotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERJ-S03F4870V
Related LinksERJ-S0, ERJ-S03F4870V Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERJ-S03F4870V Details Description
Related parts for ERJ-S03F4870V
TRIMMER 250K OHM 0.25W PC PIN datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS .156 EXTEND datasheet.pdf
RES CHAS MNT 220 OHM 5% 50W datasheet.pdf
TOOL KIT datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 18 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
CONN DIN B/2 MALE 16CKT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 100W datasheet.pdf
ROUND SPACER 0.047" NYLON 1/4" datasheet.pdf
RES 1.3K OHM 1/2W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HDR 38POS 2.54MM T/H datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 200W datasheet.pdf