Panasonic Electronic Components MAZ42200MF
MAZ42200MF picture photo
Mfg. Part Number
MAZ42200MF
Brief Description
DIODE ZENER 22V 370MW DO34
Datasheet Download
MAZ42200MF.pdf
Availability of MAZ42200MF
QUANTITY
MAZ42200MF Order Process
Ship out your order
Specifications of MAZ42200MF
Internal Part NumberEIS-MAZ42200MF
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,000
Series-
PackagingTape & Box (TB)
Voltage - Zener (Nom) (Vz)22V
Tolerance±6%
Power - Max370mW
Impedance (Max) (Zzt)55 Ohm
Current - Reverse Leakage @ Vr50nA @ 15V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If900mV @ 10mA