Panasonic Electronic Components ERJ-S06F1052V
ERJ-S06F1052V picture photo
Mfg. Part Number
ERJ-S06F1052V
Brief Description
RES SMD 10.5K OHM 1% 1/8W 0805
Datasheet Download
ERJ-S06F1052V.pdf
Availability of ERJ-S06F1052V
QUANTITY
ERJ-S06F1052V Order Process
Ship out your order
Specifications of ERJ-S06F1052V
Internal Part NumberEIS-ERJ-S06F1052V
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)10.5k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThick Film
FeaturesAnti-Sulfur, Automotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERJ-S06F1052V
Related LinksERJ-S0, ERJ-S06F1052V Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERJ-S06F1052V Details Description
Related parts for ERJ-S06F1052V
IC FLASH 2MBIT 120NS 32PLCC datasheet.pdf
IC SRAM 4MBIT 15NS 44TSOP datasheet.pdf
IC CTRLR BATT CHRGR LI-ION 8SOIC datasheet.pdf
CONN RECEPT 12POS MALE SLD GOLD datasheet.pdf
CONN HDR .100" SNGL SMD R/A 4POS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 50W datasheet.pdf
RES 1.02K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
VARISTOR 354V 6.5KA DISC 14MM datasheet.pdf
CAP ALUM 100UF 20% 420V SNAP datasheet.pdf
Connector Socket 55 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS .125" datasheet.pdf