Panasonic Electronic Components ERJ-S06F1431V
ERJ-S06F1431V picture photo
Mfg. Part Number
ERJ-S06F1431V
Brief Description
RES SMD 1.43K OHM 1% 1/8W 0805
Datasheet Download
ERJ-S06F1431V.pdf
Availability of ERJ-S06F1431V
QUANTITY
ERJ-S06F1431V Order Process
Ship out your order
Specifications of ERJ-S06F1431V
Internal Part NumberEIS-ERJ-S06F1431V
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)1.43k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThick Film
FeaturesAnti-Sulfur, Automotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERJ-S06F1431V
Related LinksERJ-S0, ERJ-S06F1431V Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERJ-S06F1431V Details Description
Related parts for ERJ-S06F1431V
IC REG LDO 2.5V 0.15A 8MSOP datasheet.pdf
OPTOCOUPLER SGL TRANS OUT 8-SOIC datasheet.pdf
FIXED IND 1.2UH 2.69A 41 MOHM datasheet.pdf
CAP CER 120PF 100V NP0 RADIAL datasheet.pdf
IC FPGA 151 I/O 208PQFP datasheet.pdf
RES 10K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
HD SLOTTED DUCT 1.5X2 datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 23POS STRGHT SKT datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 100POS JAM NUT SKT datasheet.pdf
FIXED IND 22NH 140MA 3 OHM SMD datasheet.pdf
CABLE 3POS datasheet.pdf