Panasonic Electronic Components ERJ-S06F8870V
ERJ-S06F8870V picture photo
Mfg. Part Number
ERJ-S06F8870V
Brief Description
RES SMD 887 OHM 1% 1/8W 0805
Datasheet Download
ERJ-S06F8870V.pdf
Availability of ERJ-S06F8870V
QUANTITY
ERJ-S06F8870V Order Process
Ship out your order
Specifications of ERJ-S06F8870V
Internal Part NumberEIS-ERJ-S06F8870V
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)887
Tolerance±1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThick Film
FeaturesAnti-Sulfur, Automotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERJ-S06F8870V
Related LinksERJ-S0, ERJ-S06F8870V Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERJ-S06F8870V Details Description
Related parts for ERJ-S06F8870V
LED 5MM VERT SUP DIFF GRN PC MNT datasheet.pdf
CAP CER 43PF 100V NP0 1206 datasheet.pdf
CAP ALUM 330UF 20% 160V RADIAL datasheet.pdf
CAP TANT 47UF 10V 20% 0805 datasheet.pdf
RES 107 OHM 1% 1W AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 41POS PIN datasheet.pdf
FERRITE CORE TOROID 6.2UH N30 datasheet.pdf
FIXED IND 5.6UH 900MA 340 MOHM datasheet.pdf