Panasonic Electronic Components ERJ-S06J432V
ERJ-S06J432V picture photo
Mfg. Part Number
ERJ-S06J432V
Brief Description
RES SMD 4.3K OHM 5% 1/8W 0805
Datasheet Download
ERJ-S06J432V.pdf
Availability of ERJ-S06J432V
QUANTITY
ERJ-S06J432V Order Process
Ship out your order
Specifications of ERJ-S06J432V
Internal Part NumberEIS-ERJ-S06J432V
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)4.3k
Tolerance±5%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThick Film
FeaturesAnti-Sulfur, Automotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.028" (0.70mm)