Panasonic Electronic Components ERJ-S06J623V
ERJ-S06J623V picture photo
Mfg. Part Number
ERJ-S06J623V
Brief Description
RES SMD 62K OHM 5% 1/8W 0805
Datasheet Download
ERJ-S06J623V.pdf
Availability of ERJ-S06J623V
QUANTITY
ERJ-S06J623V Order Process
Ship out your order
Specifications of ERJ-S06J623V
Internal Part NumberEIS-ERJ-S06J623V
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)62k
Tolerance±5%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThick Film
FeaturesAnti-Sulfur, Automotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERJ-S06J623V
Related LinksERJ-S0, ERJ-S06J623V Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERJ-S06J623V Details Description
Related parts for ERJ-S06J623V
IC REG LDO 3.3V 1A TO252-5 datasheet.pdf
FIXED IND 15UH 210MA 4 OHM SMD datasheet.pdf
THYRISTOR 600V 4A DPAK datasheet.pdf
CAP CER 330PF 3KV X7R 1812 datasheet.pdf
RES 6.8 OHM 1/2W 5% AXIAL datasheet.pdf
CONN HEADER 2POS VERT T/H TIN datasheet.pdf
EVAL MODULE FOR ADS5517 datasheet.pdf
RES 619K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf