Panasonic Electronic Components ERJ-S06J824V
ERJ-S06J824V picture photo
Mfg. Part Number
ERJ-S06J824V
Brief Description
RES SMD 820K OHM 5% 1/8W 0805
Datasheet Download
ERJ-S06J824V.pdf
Availability of ERJ-S06J824V
QUANTITY
ERJ-S06J824V Order Process
Ship out your order
Specifications of ERJ-S06J824V
Internal Part NumberEIS-ERJ-S06J824V
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)820k
Tolerance±5%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThick Film
FeaturesAnti-Sulfur, Automotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERJ-S06J824V
Related LinksERJ-S0, ERJ-S06J824V Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERJ-S06J824V Details Description
Related parts for ERJ-S06J824V
RES SMD 78.7 OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CAP TANT 3.3UF 15V 10% AXIAL datasheet.pdf
IC CLK CK505 COMPL W/REG 56TSSOP datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 61POS SKT datasheet.pdf
CAP ALUM 470UF 20% 25V RADIAL datasheet.pdf
CONTACT PIN 3.6MM CRIMP TURNED datasheet.pdf
CONN HDR 22POS 0.100 T/H datasheet.pdf
BENT SHARP 30 DEGREE 0.4MM datasheet.pdf